کراتینه تراپی مو

کراتین درمانی مو یکی از رایج ترین درمان های سالنی است که موها را تقویت می کند. در این تکنیک از کراتین برای درمان آسیب های ناشی از حرارت و مواد شیمیایی استفاده می شود. این ماده خاصیت پروتئینی دارد و از مهم ترین مواد در ساختار طبیعی مو است. صاف کردن کراتینه مو از درمان های محبوب سالنی است که به منظور صاف و ابریشمی شدن موها انجام می شود.

کراتین یک پروتئین ساختاری است که در مو، پوست و ناخن های ما یافت می شود. همچنین معمولاً در محصولات حالت دهنده برای کمک به تقویت مو یاز این ماده استفاده شده است.  درمان های کراتینه یک درمان نیمه دائمی صاف کننده مو هستند که موهای وز را صاف و درخشنده می کنند. ترکیبات به کار رفته برای کراتین درمانی تنها از ماده پروتئینی کراتین تشکیل نشده است.

برای تثبیت مواد کراتین، ابتدا موها با سشوار خشک می شود و سپس با اتو موی کراتینه، موها صاف می شود. گرما نفوذ پذیری مواد را افزایش می دهد. به این ترتیب مواد کراتینه می تواند بین سه تا شش ماه روی موها باقی بماند. این درمان از بروز موخوره جلوگیری می کند و شکستگی مو هم برطرف می شود. در نتیجه موها ظاهر صاف و خشان تری پیدا می کنند.

درمان های کراتینه برای موهای مجعد و فر بسیار عالی است پس از صاف کردن موها با کراتین شکل ظاهری مو براق تر و درخشان تر می شود. موهای مجعد نور کمتری را منعکس می کنند و به نظر کدر و مات دیده می شوند. وقتی تارهای مو صاف می شود انعکاس نور از سطح موها به مراتب بیشتر خواهد شد. به این ترتیب موها درخشندگی خاصی به دست می آورند. این ویژگی را می توانید بلافاصله بعد از کراتین درمانی مو متوجه شوید.

حتی وقتی موها تازه رنگ شده اند می توان با کراتین موها را شاداب نگه داشت. در این مورد با آرایشگرتان مشورت کنید. بعد از کراتین درمانی مو به اندازه ۲ درجه روشن تر می شود. این امر در مورد موهای رنگ نشده، گفته نشده و منظور موهای رنگ شده هستند که کمی روشن تر می شوند. فرهای طبیعی را می توان با استفاده از کراتین، صاف کرد به این ترتیب هم زمان مو صاف و نرم می شود و آسیب های مو نیز رفع خواهد شد.

کراتین برای کسانی که موهای وز دارند و می‌خواهند موهای صاف و لخت داشته باشند، عالی است. مواد شیمیایی حاوی کراتین نسبت به سایر روش‌های صاف‌کننده، از جمله صافی موی ژاپنی تفاوت دارد. کراتین درمانی مو به طور موقت صافی مو را به همراه دارد این نوع صافی دائمی نیست و به مرور زمان موها به حالت قبل بر می گردند. این درمان برای افرادی که موهای فر دارند و می خواهند به طور موقت فرهای مو را صاف کنند، عملکرد خوبی دارد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)