نانوکراتین مو

نانو کراتین مو ، روشی برای درمان ، تقویت و زیبایی مو می باشد که موهای شما را صاف می کند و همزمان احیا و بازسازی موهای شما را نیز انجام می دهد. استفاده از دکلره و مواد شیمیایی مضر آسیب های بسیاری به موها می رساند ، شاید هم در هر صورت با آنها به خوبی رفتار نکرده‎اید و اکنون با موهایی بیمار مواجه هستید. اینجا است که واژه نانو کراتین را خواهید شنید.

از آنجا که سالم بودن موها و درخشندگی آنها تأثیر بسزایی در زیبایی دارد، جلوگیری از آسیب به موها و رفع آنها حائز اهمیت است. کراتین از روش های معمول و کاربردی برای احیا و بازسازی مو به شمار می رود. این روش دارای انواع متفاوتی است که با توجه به شرایط موها و میزان آسیب آنها انجام می شود. نانو کراتین که از روش های جدید احیا و بازسازی مو به شمار می رود موضوع بحث این مقاله می باشد که در ادامه به جزییات آن می پردازیم.

استفاده از تکنیک نانو کراتین می تواند آسیب هایی که به موهای شما وارد شده است را برطرف نماید. نانو کراتین یک فناوری بیومیمتیک منحصر به فرد ایجاد کرده است که در آن کراتین را به اندازه ریز مولکولی تجزیه می‌کند و آن را قادر می‌سازد به ساقه مو نفوذ کند.

در نانوکراتین مو، مواد مورد نیاز مو ازجمله آمینو اسید ها و پروتئین ها در ابعاد نانو مورد استفاده قرار می گیرند. هنگامی که مواد در ابعاد نانو قرار داشته باشند، به دلیل اندازه بسیار ریزشان، به راحتی توسط سلول های بدن جذب شده و کارایی و عملکرد بهتری دارند. بنابراین در نانوکراتین کردن مو ها، مواد مغذی مو، به صورت نانو بر روی ساقه مو اعمال شده و بدین ترتیب ساقه مو جذب حداکثری از مواد مغذی و بازسازی کننده را دریافت می کند. در این روش جذب مواد کراتینه به ساقه مو افزایش می یابد و نتیجه متفاوت و بهتری نیز ارائه می دهد.

مزایا : 

مهم ترین مزیت نانوکراتین مو، داشتن موهای صاف، لخت، یکدست و براق است. در این روش کراتینه کردن موها، میزان استفاده از مواد و همچنین روش انجام به میزان آسیب موها بستگی دارد. در واقع نانوکراتین با توجه به موی افراد طراحی می گردد و فرمولاسیون و درصد مواد آن برای همه افراد یکسان نیست. در این حالت احتمال اینکه نتیجه بهتری از کراتینه شدن ایجاد شود، بیشتر است. مزیت بعدی نانوکراتین، حذف ماده شیمیایی فرماآلدهید در مواد کراتینه است. فرماالدهید یک ماده سرطان زاست که اگر در دوز های بالا برای مدت طولانی استفاده شود، برای  سلامتی زیان بار خواهد بود. اما در مواد نانوکراتین، فرماآلدهید وجود ندارد.

معایب:

از معایب نانوکراتین مو، می توان به کاهش اثر و ماندگاری آن اشاره کرد. به دلیل عدم وجود ماده فرماآلدهید در مواد نانوکراتین، ماندگاری آن نیز کاهش می باید. اگر مراقبت های بعد از انجام کراتین به خوبی انجام شود، مدت زمان ماندگاری نانوکراتین تقریبا بین ۱۲ تا ۱۶ هفته می باشد. عیب دیگر این روش، استفاده از حرارت های بالا برای اتوکشی و صاف کردن موهاست. اگر این کار با دقت و مهارت کافی انجام نگیرد، مو تحت تاثیر حرارت دچار آسیب شده و شکننده می گردد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)