رنگ و دکلره

دکلره یا دکلراسیون به زبان ساده به عمل برداشتن رنگ مو گفته می شود؛ که نتیجه ی آن تغییر رنگ پیگمنت های مو یا رنگدانه های مو از ساختمان مو بوده و رنگ مو را از تیره به روشن تبدیل میکند .

لازم به یادآوری است که رنگ کردن موها امری ساده نبوده و از آن جایی که یک فرآیند شیمیایی است احتیاج به توجه و تجربه دارد.

به ویژه خانم های با موهای تیره که در صدد بلوند کردن موهای خود باشند می بایست مراقبت های لازمه را بکار برده و از آن جایی که روشن کردن موها احتیاج به دکلره کردن آنها دارند، چنین افرادی می بایست با روش درست دکلره کردن موها اشنا شوند. روشن کردن مو ها با دارچین، آبلیمو، حنا و …. در گذشته رایج بوده است اما امروزه از دکلره برای روشن کردن مو استفاده می شود.

در این مطلب به این مسئله بیش تر پرداخته شده و دکلره کردن صحیح موها اموزش داده شده است.

دکلره یا دکلراسیون به زبان ساده به عمل برداشتن رنگ مو گفته می شود؛ که نتیجه ی آن تغییر رنگ پیگمنت های مو یا رنگدانه های مو از ساختمان مو بوده و رنگ مو را از تیره به روشن تبدیل میکند .

پودر های دکلره بسیار متنوع بوده و مارک های مختلفی در بازار موجود هست اما بطور کلی به سه گروه تقسیم میشود .

پودر دکلره آبی:قویترین پودر موجود در بازار است؛ که تنها برای دکلره کامل مو استفاده میشود . تنها برای رنگ مو های کاملاً مشکی استفاده میشود . از پودر دکلره رنگ آبی برای هایلایت ها استفاده نکنید. درصورتی که داخل فویل استفاده شود سریعا داغ کرده و احتمال اسیب به مو در این وضعیت بیش تر و کنترل کار سخت تر است.

پودر دکلره سفید :این پودر ملایمتر است و سرعت فرآیند شیمیایی متوسطی دارد؛ و برای استفاده در هایلایت با فویل مناسب ترین مورد است.

پودر دکلره بنفش:روند شیمیایی ضعیف تری دارد، بدین ترتیب بیش تر برای دکلره کردن مو های صورت و بدن استفاده میشود . اما گاهی برای مو های حساس نسبت به دکلره یا هایلایت هم قابل استفاده است.

کامل کننده رنگ مو و پودر دکلره بوده و یک کاتالیزور بسیار مهم در فرآیند شیمیایی کار ما به حساب می آید . اکسیدان ها به ۳ دسته تقسیم میشوند که هر کدامیک استفاده خاص خود را دارند.

اکسیدان% ۶  (شماره ۱)برای دکلره کردن مو های صورت و بدن، برای رنگ کردن مو ها و گاهی برای هایلایت و دکلره مو های بسیار نازک و اسیب پذیر استفاده می کنیم.

اکسیدان% ۹ (شماره ۲) معمولاً برای هایلایت ها و دکلره کردن جنس موی معمولی( نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم) استفاده میشود .

اکسیدان% ۱۲ (شماره ۳)  را برای هایلایت و دکلره مو های خیلی زمخت که به آسانی رنگ باز نمی کنند استفاده می کنیم. منظور مو های به رنگ مشکی شبق و قهوه ای بسیار تیره هستند که نسبت به مواد دکلره عکس العمل کمی از خود نشان می‌دهند .

  • تونر که برای تمیز کردن رنگ موی نارنجی اولیه و تبدیل آن به رنگ موی موردپسند میشود .
  • یک ظرف پلاستیکی برای به هم زدن مواد
  • فرچه پلاستیکی برای به هم زدن مواد
  • شامپو و کاندیشنر برای شستشو موها
  • دستکش

پایه های دکلره:

۱- قرمز

۲- قرمز نارنجی

۳- نارنجی قرمز

۴- نارنجی

هر موقع موها به هر یک از چهار رنگ بالا برسد می گوییم مو در حد دکلره ی ضعیف رنگ باز کرده و مو دیگر بیش تر از این مقاومت نداشته است. بنا براین

رنگهای انتخابی برای این پایه ها میتواند حاوی قهوه ای متوسط( پایه ی چهار) بلوطی، مسی، آکاژو، فندقی تیره و قهوه ای صدفی باشد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)